Příspěvková organizace Moravskoslezského kraje

Seminář z projektu Lepší KLIMA pro Bohumínsko

18.10.2017

Seminář z projektu Lepší KLIMA pro Bohumínsko

Krásné páteční dopoledne strávili dva naši učitelé - p. Fabiánová a p. Sobota na akci "Člověk a obrana  vlasti". 

Uvítání hostů a seznámení s programem proběhlo v budově Domu služeb u "Budky".  Zde si účastníci prohlédli expozici věnovanou armádě a bezpečnostním složkám.

Po skvělém občerstvení jsme se vydali autobusem do vozového parku na ul. Oderské za bohumínskou nemocnicí. Tam jsme měli možnost zavzpomínat na časy dávno minulé a prohlédnout si žigulíky VB, vyprošťovací tank, vozidla VAZ a další vojenskou techniku.

Vyvrcholením byla jízda obrněným transportérem OT-64 ulicemi města i terénem, dále pak střelba z automatických pušek na cíl.

Celá akce se vydařila, k čemuž přispělo nejen nádherné počasí, ale také připravenost semináře. 

Děkujeme Pavle Skokanové a spolku IRONCLAD za krásně prožité páteční dopoledne.

Text: Pert Sobota

 

REAKCE z města Bohumína:

V pátek 13. října se zúčastnili učitelé z Bohumína a  Rychvaldu dalšího zážitkového semináře z projektu Lepší KLIMA pro Bohumínsko, financovaného z evropských fondů.

K podpoře výuky na téma POKOS (Příprava občanů k obraně vlasti) byla připravena akce ve spolupráci s bohumínským spolkem Vojenská technika  IRONCLAD. Účastníci semináře měli sraz na náměstí Budoucnosti v Bohumíně , zde si nejprve prohlédli exponáty z období od první světové války až po současnost  na výstavě v prostorách spolku, který sídlí v objektu bývalého Domu služeb.  Po té se přesunuli do Starého Bohumína, kde si v areálu spolku na ul. Oderské prohlédli kolovou i pásovou techniku a čekal je velký adrenalinový zážitek - projížďka v obrněném transportéru a střelba airsoftovými kuličkami.

Cílem akce bylo nabídnout učitelům možnost zpestřit výuku v oblasti branné výchovy a provést žáky historií vojenské techniky.

Věříme, že se učitelé do prostor spolku IRONCLAD vrátí i s žákovskými kolektivy.

Text z mailu: Pavla Skokanová

zpět na aktuality


SOCIÁLNÍ MÉDIA

SPONZOŘI A SOCIÁLNÍ PARTNEŘI STŘEDNÍ ŠKOLY

AWT
BM servis a.s.
Hodinový vnuk
Město Bohumín
Bonatrans
Bospor
Danter
Demontstav
Epson
Gigatech
Elektro Thermitron
Kofola
Maxion Wheels
Progres Hefner
Rockwool
Superprojekt
Viadrus
ŽDB