Příspěvková organizace Moravskoslezského kraje

Den vody

4.4.2018

Den vody

Den vody

 

Voda je jeden z nejcennějších živlů vůbec. Tuto informaci jsme se dozvěděli na úvod  přednášky „Den vody“ od pána Štolfy ze Spolku POSEJDON, která se uskutečnila ve čtvrtek 22. 3. 2018.

Sešli jsme se v 8:00 na Husovce, kde nás paní učitelka Fabiánová poučila o bezpečnosti, seznámila nás s průběhem dne a s cestou do Starého Bohumína. Pak jsme se vydali na trasu do Starého Bohumína pod vedením paní učitelky Funkové. Na náměstí ve Starém Bohumíně na nás čekal pan Roman Štolfa ze Spolku POSEJDON, pan Vladimír Kolomazník ze Spolku rybářství a celková ekologie krajiny – RACEK BOHUMÍN a pan Jiří Spáčil z Hraničních meandrů Odry.

Přivítali nás a pozvali do klubovny, kde nám začali vyprávět o meandrech řeky Odry a Olše a pan Kolomazník nám dával velmi těžké otázky o rybách, krajině a ptactvu v okolí Bohumína. Za správné odpovědi byla ovšem sladká odměna. Pak došlo na skládání velkého puzzle „Slezské Benátky“, které přivezl pan Štolfa. Jakmile jsme ho poskládali a vyprávěli jsme si,potom jsme se přesunuli  do městského infocentra ve Starém Bohumíně.

Před vstupem do infocentra nám zazpívaly děti z místní mateřské školky. V infocentru nám pan Spáčil hovořil o historii zvonů z místního kostela na náměstí a o řece Odře, která vyplavila mnoho zajímavých artefaktů. Nejvíce nás zaujal kus stromu, u kterého se odhaduje stáří na stovky let. Také jsme se podepsali do knihy návštěv.

Pak jsme se přesunuli k hraničnímu přechodu, kde teče řeka Odra a nachází se tam i nástupní plocha pro vodáky. Dozvěděli jsme se zajímavé informace o historii této řeky a tom, že se chystá i splavnění toku pro lodě. Tím by ovšem muselo dojít ke zbourání stávajícího mostu. Pan Štolfa se taky zmínil o vodáckém klubu na druhém břehu řeky Odry.

Na závěr akce jsme průvodcům poděkovali za zajímavé dopoledne, rozloučili jsme se a vydali se zpět ke škole.

 

Tento článek zpracovali studenti oboru PSČ1: Ondřej Pilch, Patrik Szafaczyk, Nikola Siváková

zpět na aktuality


SOCIÁLNÍ MÉDIA

SPONZOŘI A SOCIÁLNÍ PARTNEŘI STŘEDNÍ ŠKOLY

AWT
BM servis a.s.
Hodinový vnuk
Město Bohumín
Bonatrans
Bospor
Danter
Demontstav
Epson
Gigatech
Elektro Thermitron
Kofola
Maxion Wheels
Progres Hefner
Rockwool
Superprojekt
Viadrus
ŽDB