Příspěvková organizace Moravskoslezského kraje

Laboratoře optoelektroniky a optometrie

22.3.2019

Laboratoře optoelektroniky a optometrie

15. 3. 2019

Žáci PD2, PD3

Žáci druhého a třetího ročníku oboru Provoz a ekonomika dopravy měli v rámci exkurze do laboratoří optoelektroniky a optometrie jedinečnou příležitost ověřit si prakticky, že optika je v současnosti velmi populární a moderní vědou s mnoha aplikacemi v běžném životě.

Byli přítomni u řady reálných experimentů v laboratořích sloužících ke studiu zákonů geometrické optiky, které se uplatňují například při návrzích a konstrukci optických soustav i v laboratořích určených k vývoji moderních optoelektronických systémů. V optometrických laboratořích, kde se provádí zácvik obsluhy optometrických a oftalmologických přístrojů, včetně výroby korekčních pomůcek a aplikace kontaktních čoček, si řada z nás nechala odborně vyšetřit zrak.

Na závěr byli žáci seznámeni s nabídkou oborů v rámci vysokoškolského studia na katedře optiky, která v současné době intenzivně spolupracuje s řadou předních univerzit a výzkumných pracovišť v Evropě i zámoří.

Mezi významné partnery katedry v České republice patří Ústav přístrojové techniky AV ČR, Vysoké učení technické v Brně, Matematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy nebo Ústav organické chemie a biochemie AV ČR a také řada významných optických firem v regionu.

Text a foto: Věra Kerlínová

zpět na aktuality


SOCIÁLNÍ MÉDIA

SPONZOŘI A SOCIÁLNÍ PARTNEŘI STŘEDNÍ ŠKOLY

AWT
BM servis a.s.
Hodinový vnuk
Město Bohumín
Bonatrans
Bospor
Danter
Demontstav
Epson
Gigatech
Elektro Thermitron
Kofola
Maxion Wheels
Progres Hefner
Rockwool
Superprojekt
Viadrus
ŽDB