Příspěvková organizace Moravskoslezského kraje

Alternativní forma výuky

2.10.2019

Alternativní forma výuky

V pátek 27. 9. 2019 přijeli deváťáci ZŠ Ludg​eřovice se svým učitelem Honzou Schreierem na naši Střední školu v Bohumíně, aby umožnili našim studentům vžít se do role nejlepších světových vědeckých kapacit. 

Studenti se přenesli alternativní formou výuky matematiky, chemie a techniky pod vedením mladších, ale již zkušených deváťáků do budoucnosti. Snažili se v larpové hře TeraforMars nejprve prozkoumat povrch planety Mars a poté se provrtat do nitra této planety, aby zde umístili zařízení, které zajistí dostatek surovin pro osídlení planety.

Ovládání robotů, které měl každý tým k dispozici, šlo studentům velice dobře, stejně jako pohyb v souřadné soustavě. Také získávání tolik potřebných chemických prvků mělo rychlý spád. Přibližně po dvou hodinách se modrému týmu podařilo provrtat k jádru Marsu a tím splnit jejich misi. Všichni si výukovou hru, která byla přínosem pro všechny zúčastněné, velmi užili.

Děkuji všem za skvělou atmosféru, spolupráci mezi týmy, perfektní moderování v podání žáků ZŠ Ludgeřovice a také za podporu vedení obou škol. Těšíme se na další povedené akce.


Text a foto: Petr Langer​

 

zpět na aktuality


SOCIÁLNÍ MÉDIA

SPONZOŘI A SOCIÁLNÍ PARTNEŘI STŘEDNÍ ŠKOLY

AWT
BM servis a.s.
Hodinový vnuk
Město Bohumín
Bonatrans
Bospor
Danter
Demontstav
Epson
Gigatech
Elektro Thermitron
Kofola
Maxion Wheels
Progres Hefner
Rockwool
Superprojekt
Viadrus
ŽDB