Příspěvková organizace Moravskoslezského kraje

Gastro Olomouc Olima Cup 2019

8.10.2019

Gastro Olomouc Olima Cup 2019

Dne 3.10.2019 se v Olomouci na výstavišti Flora uskutečnil již 24. ročník prestižní kuchařské soutěže Gastro Olomouc Olima Cup 2019. Soutěž je určena pro žáky středních gastronomických a hotelových škol. Soutěžním úkolem je během 45 minut připravit 3 porce inovativního moderního pokrmu.
Na tuto soutěž se dlouhodobě připravovala v kategorii Kadet (věk 15-17 let) žákyně druhého ročníku Natálie Zámečníková. Natálie však tři dny před soutěží onemocněla. Zastoupil ji žák prvního ročníku oboru Kuchař-číšník Daniel Klaput. Na přípravu na tuto soutěž měl jen dva dny. Běžná příprava a trénink na soutěž trvá jeden až dva měsíce. Dan se zhostil příležitosti zúčastnit se své první kuchařské soutěže velmi statečně a v kategorii Kuchař-kadet obdržel bronzovou medaili.
Mezi hodnotícími komisaři v této soutěži byly skutečné kuchařské kapacity: Jan Horký (dvojnásobný držitel titulu Kuchař roku a kapitán národního týmu AKC ČR) a Václav Šmerda (oceněný nejvyšším kuchařským vyznamenáním - Řádem svatého Vavřince).
Pochvalu a uznání za statečný výkon v kuchařské soutěži, na jejíž přípravu měl jen dva dny, Danovi vyslovil také ředitel této soutěže, Ing. Václav Forman, který je také předsedou Asociace kuchařů a cukrářů České republiky, pobočka Severní Morava a Slezsko.
Děkujeme za podporu při této soutěže Mgr. Marcele Horváthové, která nás na soutěž doprovázela.


Danovi k dosaženému úspěchu gratulujeme a přejeme mnoho zdaru v dalších kuchařských soutěžích.

Karel Drápal, učitel odborného výcviku

zpět na aktuality


SOCIÁLNÍ MÉDIA

SPONZOŘI A SOCIÁLNÍ PARTNEŘI STŘEDNÍ ŠKOLY

AWT
BM servis a.s.
Hodinový vnuk
Město Bohumín
Bonatrans
Bospor
Danter
Demontstav
Epson
Gigatech
Elektro Thermitron
Kofola
Maxion Wheels
Progres Hefner
Rockwool
Superprojekt
Viadrus
ŽDB