Příspěvková organizace Moravskoslezského kraje

Železniční depo – Bohumín

26.1.2020

Železniční depo – Bohumín

Exkurze – Železniční depo – Bohumín

 

 

Žáci tříd EMO2 a EMO3 navštívili 23. 1. 2020 železniční depo v Bohumíně, kde je prováděna kompletní údržba více než 50 elektrických a dieselových lokomotiv, tak i souprav a vozů Českých drah.

Je třeba ocenit velmi zajímavý a fundovaný výklad našeho průvodce, kdy jsme se dozvěděli mnoho zajímavého, jednak z prováděné údržby a chodu depa, tak obecně z železniční tematiky, zabezpečení provozu atd.

Zblízka jsme si mohli prohlédnout jak hlavní provoz, železniční točnu, myčku vagónů, tak také „vnitřnosti“ a kabinu strojvedoucích ve dvou opravovaných lokomotivách.

Exkurze měla i druhý účel, kdy si žáci, v rámci kariérního poradenství naší školy, udělali představu o potencionálním zaměstnavateli (zejména jsou vítání elektrikáři), neboť existuje neustálá poptávka po absolventech technických oborů.  

 

 

Text a foto: Robert Hejduk

Exkurze – Železniční depo – Bohumín

 

Žáci tříd EMO2 a EMO3 navštívili 23. 1. 2020 železniční depo v Bohumíně, kde je prováděna kompletní údržba více než 50 elektrických a dieselových lokomotiv, tak i souprav a vozů Českých drah. Je třeba ocenit velmi zajímavý a fundovaný výklad našeho průvodce, kdy jsme se dozvěděli mnoho zajímavého, jednak z prováděné údržby a chodu depa, tak obecně z železniční tematiky, zabezpečení provozu atd. Zblízka jsme si mohli prohlédnout jak hlavní provoz, železniční točnu, myčku vagónů, tak také „vnitřnosti“ a kabinu strojvedoucích ve dvou opravovaných lokomotivách. Exkurze měla i druhý účel, kdy si žáci, v rámci kariérního poradenství naší školy, udělali představu o potencionálním zaměstnavateli (zejména jsou vítání elektrikáři), neboť existuje neustálá poptávka po absolventech technických oborů.  

 

 

zpět na aktuality


SOCIÁLNÍ MÉDIA

SPONZOŘI A SOCIÁLNÍ PARTNEŘI STŘEDNÍ ŠKOLY

AWT
BM servis a.s.
Hodinový vnuk
Město Bohumín
Bonatrans
Bospor
Danter
Demontstav
Epson
Gigatech
Elektro Thermitron
Kofola
Maxion Wheels
Progres Hefner
Rockwool
Superprojekt
Viadrus
ŽDB