Tenis, stolní tenis a badminton

2016/17

Tenis, stolní tenis a badminton – vedoucí Mgr. Vladimír Kališ, Mgr. Eva Funková

V současné době probíhá zimní příprava.

V měsíci září jsme prováděli v jednotlivých třídách naší školy nábor a informovali studenty o místě, čase a náplni kroužku. V prvních hodinách, žáci mezi sebou zahráli vstupní turnaj, ve dvoj i čtyřhrách, a tím zjistili svou dovednost. Na základě těchto poznatků byli žáci rozděleni do dvou skupin na pokročilé a na začátečníky. Pod vedením instruktorů budou žáci zvyšovat svoje dovednosti. Hodiny badmintonu jsou prokládány kondičním cvičení, stolním tenisem a tenisem, dle počtu přítomných žáků. Žáky v prosinci čeká tradiční  „Vánoční turnaj“.

2015/16

Tenis a badminton – vedoucí Mgr. Vladimír Kališ, Mgr. Eva Funková

Za uplynulé období fungování kroužku badmintonu se nám podařil uskutečnit turnaj čtyřher. Spoluhráči byli náhodně losováni v chlapecké a dívčí kategorii. Tento turnaj byl výjimečný tím, že se ho zúčastnilo rekordních 68 hráčů. Prezident soutěže Mgr. Kališ musel použít na tento velký počet přihlášených účastníků internetový herní systém. Výsledky „Vánočního turnaje„ byly zveřejněny na webových stránkách školy.

V současné době jsme zahájili letní přípravu na školních tenisových kurtech.

2014/15

vedoucí Mgr. Vladimír Kališ, Mgr. Eva Funková

Stolní tenis – vedoucí Mgr. Petr Sobota

Kroužek se scházel v pondělí v tělocvičně Faja. V rámci kroužku se uskutečnil turnaj ve stolním tenisu, kterého se zúčastnilo 10 žáků. Vítězem se stal žák Patrik Kozík ze třídy OKS1.

Školní rok 2013/14 byl ukončen letním turnajem v prostorách tělocvičny „Faja“. V novém školním roce 2014/15 v září probíhal nábor nových členů a propagace kroužku. Vyučující TV vždy v úvodních hodinách informují žáky o činnosti ŠSK a o fungujících kroužcích. Ve veřejných prostorách školy jsou umístěny plakáty s nabídkou kroužků. Kroužek tenisu a badmintonu aktivně zahájil svou činnost poslední týden v září, kdy se žáci scházejí každé úterý ve velké tělocvičně naší školy, kde probíhají tréninkové jednotky. Prostory tělocvičny „Faja“ jsou poměrně velké, nacházejí se zde 4 hřiště, tudíž zároveň může hrát až 16 žáků. Dále můžeme v rámci tréninků využívat i posilovnu a prostory pro stolní tenis. V prosinci proběhne tradiční „ Vánoční turnaj“.

2013/14

Bylo uspořádáno několik turnajů, kterých se zúčastnili i nečlenové kroužku (žáci naší školy). Za příznivého počasí se uskutečnil i venkovní turnaj v areálu zahrady SŠ, kdy žáci museli přemoci nejen soupeře, ale i vítr a slunce. Tímto turnajem jsme ukončili vnitřní sezonu a zahájili letní sezonu na antukových kurtech SŠ Bohumín, kde se členové kroužku věnují tenisu.